sobota, 16 marca 2013

Jak czyścić drewniane żaluzje w naszym domu ?

Jako moją pierwszą poradę opiszę jak poprawnie powinno czyścić swoje żaluzje bądź rolety drewniane.

Na sprzątanie warto wybrać sobie słoneczny dzień. Dzięki własnemu nasłonecznieniu apartamentu dostrzeżesz, czy istotnie Twoje rolety potrzebują jakiejkolwiek interwencji i będziesz mógł oszacować stan ich zanieczyszczenia . Więc jeżeli będą jedynie zakurzone, wystarczy, że przetrzesz je szmatką. Jeśli jednakże będą na nich zacieki albo skazy, czym prędzej powinnaś je umyć i starannie wypolerować na błysk.

Następnie przyrządzamy sobie poprawne gadżety myjące, dzięki jakim precyzyjnie uprzątniesz każdy kawałek Twoich rolet i żaluzji. W tym zamiarze warto byś był w mieniu płynu do mycia naczyń, bawełnianych szmatek, które potrafisz zrobić ze sędziwych bluzek, jak również specyfiku nabłyszczającego.

Do pucowania najlepiej stosować ciepłą wodę z suplementem płynu do mycia naczyń jak również specyfiku nabłyszczającego gatunku pronto. Na zaczątku przetrzyj przesłony wodą i osusz szmatką. Następnie wetrzyj na szmatkę specyfik polerujący i uważnie przetrzyj każde przesłony, tak by błyszczały świeżością.

Staraj się systematycznie sprzątać swoje rolety i żaluzje. Dzięki temu będziesz mieć mniejszy kłopot z usuwaniem skaz i pyłu, a Twój kochany domek będzie zawsze w pełni blasku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz