piątek, 22 marca 2013

Warto wiedzieć!

Coroczny przegląd Przynajmniej raz do roku trzeba dokładnie obejrzeć swoje okna. Należy zwrócić uwagę na mocowania szyb, stan zawiasów oraz pokrycie ram. Jak wiadomo ramy okienne wykonane z drewna pokryte są farbą, dlatego mogą się zdarzyć odpryski lub pęknięcia górnej powłoki. Tego problemu nie ma w przypadku okien z tworzyw sztucznych.

Zabiegi naprawcze Jeśli zdarzy się, że zawiasy nie działają tak jak powinny, albo pojawiły się rysy na ramie okiennej, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Aby okna działały sprawnie i długo warto przynajmniej raz do roku dokładnie naoliwić zawiasy. Ten prosty zabieg zapobiegnie nadmiernemu tarciu podczas otwierania i zamykania okien, a tym samym przedłuży sprawność zawiasów. Jeśli natomiast zauważymy drobne rysy na ramach, należy zeszlifować je delikatnym papierem ściernym, a następnie pokryć świeżą warstwą farby.
Warto również pamiętać o tym, że okna drewniane wymagają malowania. Ramy pokryte farbą kryjącą powinny być malowane co pięć lat, natomiast ościeżnice pokryte farbą transparentną – co trzy lata. Podczas malowania okien można sobie pozwolić na nieco ekstrawagancji i zmienić ich kolor. W końcu nie wszystkie ramy muszą być śnieżnobiałe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz